اگر درها و پنجره های خود را بیشتر از حد معمول باز می کنید تا هوا اجازه ورود پیدا کند ، گرده ها و ذرات دیگر می توانند راهی به خانه شما بیابند و خود را به وسایل مختلف خانگی وصل کنند. گتی ایماژ

حتی اگر در خانه بمانید ، آلرژی فصلی هنوز هم می تواند شعله ور شود.
مواردی وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا آلرژی خود را کنترل کنید.
علاوه بر داروها ، شستن دست و تمیز کردن خانه شما می تواند به علائم تب یونجه کمک کند.
اگرچه شما بیشتر خود را در انزوا می گذارید ، اما ممکن است تعجب کنید که چرا آلرژی های فصلی شما هنوز در حال لگد زدن هستند.
 
دکتر آنلی الیس ، استاد و دکتر رئیس بخش آلرژی و ایمونولوژی در دانشگاه کوئین ، به Healthline گفت.
 
حتی رفتن به حالت فرار یا پیاده روی می تواند شما را در معرض آلرژن قرار دهد. ژانا آابلوفسکا ، داروساز و مشاور پزشکی در داروخانه Click می گوید ، در حالی که ورزش می کنید ، گرده می تواند به لباس شما بپیوندد و هنگام بازگشت به خانه بازگردد.
 
به علاوه ، ذرات گرده ریز هستند و می توانند به دور و گسترده حرکت کنند.
 
هابلوفسكا گفت: "اگر بیشتر از حد معمول درها و پنجره ها را باز می كنید تا هوا به هوا اجازه ندهد ، اینها راه خود را در خانه شما پیدا می كنند و خود را به وسایل مختلف خانگی متصل می كنند ، و همچنین مستقیماً به چشم و یا معابر بینی خود سفر می كنند."
 
الیس موافقت كرد و خاطرنشان كرد كه به دلیل اینكه بسیاری از خانه ها "مهر و موم" نیستند ، بعضی از گرده ها حتی در صورت بسته بودن پنجره ها و درها می توانند داخل آن شوند.
 
علاوه بر این ، او گفت که سایر آلرژی ها ممکن است در حالی که داخل آن گیر کرده اید ، شعله ور شود.
 
"بسیاری از بیماران مبتلا به تب یونجه همچنین محرک چند ساله (مانند سال) دارند ، مانند کنه های گرد و غبار ، قالب ها و حیوانات. اگر این موارد در خانه شما باشد ، اجتناب از آن تقریبا غیرممکن است و بنابراین علائم می توانند ادامه پیدا کنند. "
 
نحوه مدیریت آلرژی
آلرژی های بهاری از فوریه آغاز می شود و تا اوایل تابستان در بسیاری از مناطق ایالات متحده ادامه می یابد.
 
کالج آلرژی ، آسم و ایمونولوژی آمریکایی گزارش می دهد که در اوایل سال ، گرده افشانی درختان آغاز می شود و گرده افشانی چمن در بهار و تابستان رخ می دهد و در اواخر تابستان و پاییز دستمال کوهی می شود.
 
اگر دمای زمستان معتدل باشد ، ممکن است گیاهان زود گرده افشانند ، و اگر بهار از باران پر شود ، گیاهان ممکن است سریعتر رشد کنند و منجر به افزایش قالب شود.
 
همه این مواجهه ها می تواند علائم زیر را ایجاد کند:
 
عطسه
آبریزش بینی
خارش بینی و احتقان
چشمهای خارش دار / آبکی یا قرمز / سوزان
پوست خارش دار
سرفه ، به دلیل قطره پس از زایمان ، به خصوص اگر آسم دارید
علاوه بر محرک های محیطی ، الیس گفت: سایر علل تحریک تنفس و علائم مانند آلرژی شامل خوشبو کننده هوا در محیط داخلی ، شمع معطر و روغنهای اساسی است.
 
”استفاده از این محصولات را به حداقل برسانید یا آنها را به طور کامل از خانه حذف کنید. به همین ترتیب ، دود دخانیات محیطی و دود ماری جوانا می توانند علائم بیماری آلرژیک را ایجاد کنند ، بنابراین از هر کسی در خانه خود بخواهید که برای سیگار کشیدن این کار را در خارج انجام دهد. "
 
به دلیل اینکه آلرژی های فصلی در آن شعله ور می شود ، وسوسه کننده این است که بینی و چشم خود را بشویید ، الیس می گوید شستشوی مکرر دست ها مهم است.
 
دست شستن دست برای شما حتی از سایر افرادی که وسوسه کمتری برای لمس صورت خود دارند ، برای شما مهمتر خواهد بود. سعی کنید سخت نباشید یا از موانع جسمی بین انگشتان و صورت خود مانند بافت استفاده نکنید. "
 
وی افزود ، بهترین پیشگیری از مصرف آنتی هیستامین بدون نسخه ، ضد سرکه ، مانند ستیریزین ، فکسوفنادین ، ​​لوراتادین یا desloratadine است.
 
به طور مشابه ، استفاده روزانه از کورتیکواستروئید بینی ، مانند فلوتیکازون و تریامسینولون ، در صورت استفاده منظم ، می تواند از بروز علائم جلوگیری کند.
 
الیس گفت: "توجه داشته باشید که شروع فعالیت یک استروئید بینی بسیار کندتر از آنتی هیستامین است ، بنابراین شما باید از آن به طور مرتب برای سود استفاده کنید ، که معمولاً طی 3 تا 5 روز پس از استفاده مشاهده می شود."
 
وی تصریح کرد: برنامه درمانی شما باید توسط متخصص آلرژی تعیین شود.
 
الیس گفت: "بهترین پیشگیری در صورت مشاهده ی متخصص آلرژی زای دارای مجوز برای نسخه ای از ایمنی درمانی خاص آلرژن ، که علت اصلی علائم آلرژیک را هدف قرار می دهد ، رخ می دهد و پاسخ سیستم ایمنی بدن شما به این پروتئین های معمولاً بی ضرر را تغییر می دهد." .
 
"از تماس با آلرژی خود نترسید. بیشتر ما هنوز بیماران را از طریق مراقبت از راه دور یا مراقبت مجازی مشاهده می کنیم ، بنابراین برای مشاوره با دفتر تماس بگیرید. "
 
 
4 نکته برای کمک به مدیریت آلرژی در منزل
Abelovska گفت کارهایی وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا در جلوگیری از تسکین علائم و آرام کردن علائم تا زمانی که پزشک خود را ببینید یا به داروخانه بروید ، وجود دارد.
 
1. به طور مرتب خانه خود را تمیز کنید
برای خلاص شدن از گرد و غبار حل شده و ذرات گرده ، اطمینان حاصل کنید که بشقاب ها ، پرتاب ها ، حوله های چای و اثاثه یا لوازم داخلی بیشتر از حد معمول شسته می شوند.
 
هابلوفسكا گفت: "ملافه بسیار حیاتی است (زیرا اگر این ذرات بر روی آنها نشسته باشند ، آنها قادر خواهند بود خود را به شما وصل كنند و شما می توانید آنها را در طول شب استنشاق كنید."
 
پاکیزگی حامل حیوانات خانگی شما نیز هست. اطمینان حاصل کنید که آنها تمیز و مرتب شده اند تا از این حیوان سست اطمینان حاصل کنند